כרטיס תורם אדי

אגודת אדי שמה לה למטרה להפיץ כרטיס תורם . בעזרת בני משפחה, חברים ומתנדבים נרשמו 250,000 איש לקבלת כרטיס תורם. בשנת 1989 פנה מנכ"ל משרה"ב דאז דר. משיח להוריו של אדי ובקש להעביר את המאגר למשרד הבריאות ולמחשב אותו. הוריו של אדי נענו לבקשה ובלבד שישמר שמו של הכרטיס "כרטיס אדי". במעבר ובעת המחשוב קרה שלא נשמרו כל שמות החותמים.
אפשרות לחתימה על כרטיס ,באותן שנים ,נעשתה גם באמצעות חידוש רשיונות נהיגה כאשר מידי שנה הציבור קיבל תזכורת לחתום על כרטיס.
 
אפשרות לחתימה על כרטיס ,באותן שנים ,נעשתה גם באמצעות חידוש רשיונות נהיגה כאשר מידי שנה הציבור קיבל תזכורת לחתום על כרטיס.
בשנת 1993 הוקם המרכז הלאומי להשתלות על ידי הנהלת משרד הבריאות .

הפעילות של המרכז הלאומי להשתלות מתרכזת בשני מישורים מרכזיים.
 
א. הסברה לציבור הרחב במטרה להגביר את המוכנות לתרום איברים ולחתום על כרטיס אדי.
פעילויות ההסברה נעשות הן במסגרת הרצאות והן במסגרת העמדת דוכני החתמה על כרטיסי אדי,בכל רחבי הארץ. נעשית פעילות ייחודית ומותאמת לפלחי אוכלוסייה שונים כמו צבא,תלמידי בתי ספר וכן למגזרים שונים כמו עולים ערבים ועוד.
 
ב. פעילות להשגת תרומות איברים להשתלה: בכל בית חולים פועלת אחות מתאמת השתלות שתפקידה לאתר מועמדים לתרומת איברים ,שנקבע אצלם מוות מוחי, ולפנות למשפחות ולהציע להם את הזכות הגדולה – לתרום איברים ולהציל חיים. מתאמת ההשתלות יכולה בכל עת ליצור קשר עם מאגר אדי שבמרכז הלאומי להשתלות ולברר באם הנפטר נשא כרטיס אדי. לרב, בני משפחת הנפטר יודעים באם הוא נשא כרטיס ,אך לא תמיד. כאשר הנפטר נשא כרטיס תורם ,משפחתו תרצה תמיד לכבד את רצונו ולתרום מאיבריו. נשיאת הכרטיס עוזרת מאוד למשפחה ומקלה עליה לקבל את ההחלטה ברגעים הקשה בהם היא נמצאת.

להורדת טופס הצטרפות - לחץ כאן

דף הבית  | אודות קטעי עיתונות  |  מכתבי תודה   |  צור קשר

© כל הזכויות שמורות

Tivonet